actueel

Halsema (GL) wil geen Free Palestine-shirts tijdens herdenking

Redactie
1 mei 2024 om 16:10
Leestijd 1 minuut
Array

De stad Amsterdam neemt verregaande maatregelen om ervoor te zorgen dat de Nationale Dodenherdenking op de Dam niet verstoord wordt. Zover zelfs dat verschillende deskundigen stellen dat de grondwet wordt overtreden door het demonstratieverbod dat men invoert.

Zo zegt strafrechtadvocaat Willem Jebbink dat het demonstratieverbod potentieel ingaat tegen de grondwet omdat hiermee de de vrijheid van meningsuiting wordt aangetast.

Jebbink waarschuwt tevens dat dergelijke maatregelen een stap richting een ondemocratisch en autoritair regime kunnen zijn.

Burgemeester Halsema werd naar aanleiding van de terechte ophef gevraagd of mensen met shirts met de tekst ‘Free Palestine’ geweerd zouden worden als ze in groepen van 50 of meer zouden verschijnen.

Halsema bevestigde dat dit het geval zou zijn, omdat dergelijke uitingen tot onrust zouden kunnen leiden.

Verder liet Halsema ook weten dat ze tijdens haar toespraak geen uitspraken zal doen over de voortgaande zionistische genocide in Gaza, omdat de herdenking een nationale aangelegenheid betreft. Toen ze werd herinnerd aan haar verwijzingen naar de oorlog in Oekraïne tijdens een eerdere herdenking, antwoordde Halsema dat ze zich dat niet meer herinnerde.


Lees ook deze artikelen over actueel

Moslims maken opmars in de literatuur
Moslims maken opmars in de literatuur

Steeds meer jonge moslims weten hun weg te vinden in de wereld van literatuur en dragen met hun boeken bij aan belangrijke maatschappelijke en intellectuele discussies.

 21 januari 2025
Moskeekoepels overwegen stappen tegen De Telegraaf
Moskeekoepels overwegen stappen tegen De Telegraaf

De samenwerkende regionale moskeekoepels, bekend als de K9, overwegen juridische stappen tegen dagblad De Telegraaf vanwege een vermeende anti-moslimhetze.

 19 januari 2025
Vreugde in Gaza-steden na nieuws over naderend staakt-het-vuren
Vreugde in Gaza-steden na nieuws over naderend staakt-het-vuren

In de steden van de Gazastrook heerst een sfeer van vreugde en opluchting na berichten over een mogelijke overeenkomst voor een staakt-het-vuren en een gevangenenruil tussen de betrokken partijen.

 15 januari 2025
Telegraaf wijzigt opruiende titel van artikel na klachten MRWN
Telegraaf wijzigt opruiende titel van artikel na klachten MRWN

De Telegraaf had onlangs opnieuw de moslimgemeenschap in Nederland in het vizier met haar polariserende berichtgeving.

 
Eerste details over mogelijke Gaza-deal
Eerste details over mogelijke Gaza-deal

Israëlische media, waaronder The Times of Israel, The Jerusalem Post en Haaretz, hebben details onthuld over een mogelijke overeenkomst tussen de zionistische staat en Hamas.

 14 januari 2025
Polen: Netanyahu wordt niet opgepakt
Polen: Netanyahu wordt niet opgepakt

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoeft niet te vrezen voor arrestatie als hij Polen bezoekt.

 10 januari 2025
Israëlische defensie-commissie: “voorbereiden op oorlog met Turkije”
Israëlische defensie-commissie: “voorbereiden op oorlog met Turkije”

De zogeheten Nagel-commissie, ingesteld door de regering Netanyahu, waarschuwt dat de ambities van Turkije om haar invloed te vergroten, kunnen leiden tot verhoogde spanningen met Israël, mogelijk zelfs uitmondend in een conflict.

 8 januari 2025
Zwitsers ‘boerkaverbod’ van kracht sinds 1 januari
Zwitsers ‘boerkaverbod’ van kracht sinds 1 januari

Iedereen die in het openbaar een ‘boerka of niqaab’ draagt, riskeert een boete van 1.

 4 januari 2025
Vermiste Ahmed uit Amersfoort levenloos gevonden
Vermiste Ahmed uit Amersfoort levenloos gevonden

De vermiste Ahmed uit Amersfoort is donderdagochtend levenloos aangetroffen in het bosgebied Klein Zwitserland.

 2 januari 2025
Israël vernietigt ook laatste ziekenhuis in Noord-Gaza
Israël vernietigt ook laatste ziekenhuis in Noord-Gaza

Israël heeft na de eerdere verwoesting van een groot deel van de infrastructuur, nu ook het laatste operationele ziekenhuis van Noord-Gaza afgebrand.

 1 januari 2025

Word Lid
Colofon © 2025