Een onderzoek onder leiding van de voormalige Franse minister, Colonna, heeft geen bewijs gevonden voor de beschuldiging van Israël dat personeel van de VN-hulporganisatie UNRWA banden heeft met terreurorganisaties in Gaza.
De Israëlische staat heeft geen enkel substantieel bewijs aangeleverd voor de de bewering dat minstens 12 UNRWA-medewerkers op 7 oktober direct betrokken waren bij de aanval op de zionistische staat.
De ongegronde beschuldiging leidde er echter wel toe dat de financiële steun aan UNRWA door verschillende landen, waaronder Nederland, werd bevroren.
De UNWRA-fondsen zijn hard nodig om de onderdrukte Palestijnen in de Gazastrook, de Westelijke Jordaanoever, Jordanië, Libanon en Syrië te ondersteunen.
Verschillende landen pleiten, nu blijkt dat Israël heeft gelogen, voor de onmiddellijke hervatting van de steun.
Lees ook deze artikelen over actueel
Vreugde in Gaza-steden na nieuws over naderend staakt-het-vuren
In de steden van de Gazastrook heerst een sfeer van vreugde en opluchting na berichten over een mogelijke overeenkomst voor een staakt-het-vuren en een gevangenenruil tussen de betrokken partijen.
Telegraaf wijzigt opruiende titel van artikel na klachten MRWN
De Telegraaf had onlangs opnieuw de moslimgemeenschap in Nederland in het vizier met haar polariserende berichtgeving.
Eerste details over mogelijke Gaza-deal
Israëlische media, waaronder The Times of Israel, The Jerusalem Post en Haaretz, hebben details onthuld over een mogelijke overeenkomst tussen de zionistische staat en Hamas.
Polen: Netanyahu wordt niet opgepakt
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoeft niet te vrezen voor arrestatie als hij Polen bezoekt.
Israëlische defensie-commissie: “voorbereiden op oorlog met Turkije”
De zogeheten Nagel-commissie, ingesteld door de regering Netanyahu, waarschuwt dat de ambities van Turkije om haar invloed te vergroten, kunnen leiden tot verhoogde spanningen met Israël, mogelijk zelfs uitmondend in een conflict.
Zwitsers ‘boerkaverbod’ van kracht sinds 1 januari
Iedereen die in het openbaar een ‘boerka of niqaab’ draagt, riskeert een boete van 1.
Vermiste Ahmed uit Amersfoort levenloos gevonden
De vermiste Ahmed uit Amersfoort is donderdagochtend levenloos aangetroffen in het bosgebied Klein Zwitserland.
Israël vernietigt ook laatste ziekenhuis in Noord-Gaza
Israël heeft na de eerdere verwoesting van een groot deel van de infrastructuur, nu ook het laatste operationele ziekenhuis van Noord-Gaza afgebrand.
Initiatief: Geen premie voor genocide
Een nieuw initiatief roept consumenten op om actie te ondernemen tegen zorgverzekeraars en financiële instellingen die bijdragen aan mensenrechtenschendingen.
Brede steun zoekactie vermiste Ahmed Oulad Sedik
Vrijdagavond is in Ede een grootschalige zoekactie gestart naar de vermiste Ahmed Oulad Sedik.