In Chicago heeft een tragische gebeurtenis plaatsgevonden waarbij een 72-jarige man, en zelfbenoemd islamhater, een 6-jarig jongetje en zijn moeder op brute wijze heeft vermoord.
De man stak het jongetje 26 keer met een mes en doodde ook de moeder van het kind. De dader stelde de moeder en het jongetje te willen doden omdat zij moslim zijn en hij door de berichten over Israël “iets” wilde doen.
Ooggetuigen stellen dat de man tijdens het incident uitriep: “Alle moslims moeten dood”. De dader, die tevens de huisbaas was van de familie van het slachtoffer, is inmiddels door de politie gearresteerd.
De politie van Chicago heeft toegegeven dat er mogelijk een verband bestaat tussen de moord en de Palestijnse kwestie, hoewel de details van dit verband nog nader moeten worden onderzocht.
Ook president Joe Biden heeft gereageerd door de moord te veroordelen en zijn medeleven te betuigen aan de familie van de slachtoffers.
De moord komt op een moment van toenemende spanning in het Midden-Oosten. Biden heeft eerder zijn onvoorwaardelijke steun voor Israël uitgesproken, en gezegd dat Israël het recht heeft om zichzelf te “verdedigen” en daarom begrip heeft voor de aanvallen op Gaza.
Lees ook deze artikelen over Actualiteit

Ook Turkije trekt ambassadeur terug uit Israël
Turkije trekt zijn ambassadeur terug uit Israël vanwege de de voortdurende aanvallen van Israël op burgers in Gaza en de weigering van Israël om een staakt-het-vuren te accepteren, aldus het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken.

Colombia en Chili roepen ambassadeurs uit Israël terug vanwege Gaza-aanvallen
Colombia heeft zijn ambassadeur in Israël teruggeroepen in reactie op de voortdurende aanvallen op de Gazastrook.

Advocaten eisen actie: Nederland moet schendingen van het recht door Israël veroordelen
Advocaten doen een beroep op de Nederlandse regering om op te treden tegen schendingen van het mensenrechten door Israël.

Schoonvader prins Dennis wordt koning van Maleisië
De schoonvader van Dennis Verbaas, de man uit Lisse die prins werd door zijn huwelijk met de Maleisische prinses Aminah, is verkozen tot koning van Maleisië.

CIDI wil censuur voor Cestmocro en miljoen volgers
CIDI doet aangifte tegen Instagram-account “Cestmocro” wegens vermeende jodenhaat Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft aangifte gedaan tegen de beheerder van het Instagramaccount “Cestmocro” vanwege vermeend aanzetten tot haat en geweld tegen de Joodse gemeenschap.

Barbaarse kolonisten moorden Palestijnen uit op Westbank
Sinds de aanvang van het meest recente conflict tussen Hamas en de zionistische entiteit (Israël), zijn er op de Westelijke Jordaanoever meer dan 90 Palestijnen vermoord.

Amerika wil geen einde oorlog Gaza
De Verenigde Staten hebben een VN-resolutie afgewezen die opriep tot een staakt-het-vuren.

YouTube verwijdert kritische video van Islamomroep over Israël
Belangrijke mededeling ❗️ IslamOmroep (IO) heeft moeten vaststellen dat YouTube en Instagram een video hebben verwijderd waarin kritische vragen worden gesteld over aantoonbare Israëlische propaganda.

GroenLinks Kamerlid Bouchallikht stapt op vanwege Palestina
GroenLinks Tweede Kamerlid Kauthar Bouchallikht stapt uit de politiek en is niet langer verkiesbaar.

Britse premier gewaarschuwd: ministers vervolgd voor medeplichtigheid oorlogsmisdaden Gaza
Het International Centre of Justice for Palestinians (ICJP) heeft premier Rishi Sunak van het Verenigd Koninkrijk gewaarschuwd dat Britse regeringsfunctionarissen individueel aansprakelijk kunnen worden gesteld voor hun rol als medeplichtige, als vaststaat dat Israëlische soldaten zich schuldig hebben gemaakt aan oorlogsmisdaden.