Koeweit heeft besloten om 100.000 exemplaren van de Zweedse vertaling van de Heilige Koran te drukken.
De actie is een onderdeel van het project om duidelijk te maken welke maatschappelijke waarden er centraal staan in de islam, aldus het staatspersbureau Kuna.
Het idee bestond al langer maar raakte in een stroomversnelling door de recente Koranverbranding in het Scandinavische land. Koeweit maakt zich zorgen over het gebrek aan kennis over de islam bij de brede Zweedse bevolking en de vele misverstanden die er lijken te bestaan. Om die reden zullen de boeken verspreiden worden onder moskeeën, bibliotheken, scholen en andere maatschappelijke organisaties in heel Zweden.
Ook voor enkele andere Europese landen, waar de Koran recent werd verbrand of verscheurd, bestaan ideeën voor een massale verspreiding van de islamitische boodschap door Koranvertalingen in omloop te brengen.
Lees ook deze artikelen over
Moskeekoepels overwegen stappen tegen De Telegraaf
De samenwerkende regionale moskeekoepels, bekend als de K9, overwegen juridische stappen tegen dagblad De Telegraaf vanwege een vermeende anti-moslimhetze.
Vreugde in Gaza-steden na nieuws over naderend staakt-het-vuren
In de steden van de Gazastrook heerst een sfeer van vreugde en opluchting na berichten over een mogelijke overeenkomst voor een staakt-het-vuren en een gevangenenruil tussen de betrokken partijen.
Telegraaf wijzigt opruiende titel van artikel na klachten MRWN
De Telegraaf had onlangs opnieuw de moslimgemeenschap in Nederland in het vizier met haar polariserende berichtgeving.
Eerste details over mogelijke Gaza-deal
Israëlische media, waaronder The Times of Israel, The Jerusalem Post en Haaretz, hebben details onthuld over een mogelijke overeenkomst tussen de zionistische staat en Hamas.
Polen: Netanyahu wordt niet opgepakt
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoeft niet te vrezen voor arrestatie als hij Polen bezoekt.
Israëlische defensie-commissie: “voorbereiden op oorlog met Turkije”
De zogeheten Nagel-commissie, ingesteld door de regering Netanyahu, waarschuwt dat de ambities van Turkije om haar invloed te vergroten, kunnen leiden tot verhoogde spanningen met Israël, mogelijk zelfs uitmondend in een conflict.
Zwitsers ‘boerkaverbod’ van kracht sinds 1 januari
Iedereen die in het openbaar een ‘boerka of niqaab’ draagt, riskeert een boete van 1.
Vermiste Ahmed uit Amersfoort levenloos gevonden
De vermiste Ahmed uit Amersfoort is donderdagochtend levenloos aangetroffen in het bosgebied Klein Zwitserland.
Israël vernietigt ook laatste ziekenhuis in Noord-Gaza
Israël heeft na de eerdere verwoesting van een groot deel van de infrastructuur, nu ook het laatste operationele ziekenhuis van Noord-Gaza afgebrand.
Initiatief: Geen premie voor genocide
Een nieuw initiatief roept consumenten op om actie te ondernemen tegen zorgverzekeraars en financiële instellingen die bijdragen aan mensenrechtenschendingen.