Imam Sayed Elnakib schijnt inmiddels gelukkig in stabiele toestand te verkeren nadat hij in de rug werd gestoken, terwijl hij het Fajr-gebed leidde in de Omar-moskee in New Jersey (Verenigde Staten).
De verdachte viel de imam aan toen hij in sujud ging. De aanvaller verrichtte eerst nog salah met iedereen, maar stapte opeens naar voren met een mes en stak meerdere keren op Imam Sayed in.
Na het incident probeerde de verdachte de moskee te ontvluchten, maar de gelovigen in de gebedsruimte waren in staat hem neer te halen en vast te houden totdat de politie arriveerde en hem arresteerde.
Lees ook deze artikelen over Actueel

Vrijspraak Islamoloog Ramadan in Zwitserland
In Zwitserland is Islamoloog Tariq Ramadan vrijgesproken van beschuldigingen van verkrachting en seksueel wangedrag.


Eerste Sharia-conforme cryptomunt
De blockchain-technologie verovert langzaam de wereld.


Moskeeverbond K7 vraagt om overname informeel onderwijsdossier minister Wiersma
Honderden moskeeën verenigd in het samenwerkingsverband K7 hebben een schriftelijk verzoek ingediend bij de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) om de regie over te nemen van minister Wiersma met betrekking tot het dossier van het “informeel onderwijs”.


Waarschijnlijk tweede ronde nodig bij Turkse verkiezingen
Op dit moment lijken de Turkse presidentsverkiezingen af te stevenen op een tweede ronde.


Voormalig premier Pakistan gearresteerd wegens corruptie
Imran Khan, de voormalige premier van Pakistan en leider van de Pakistan Tehreek-e-Insaf-partij, is vandaag gearresteerd in Islamabad wegens corruptie.


Saoedi-Arabië: ook LHBTI-toeristen nu welkom
De officiële toerismewebsite van Saoedi-Arabië is recent bijgewerkt om te vermelden dat nu ook LHBTI-toeristen welkom zijn in het koninkrijk.


Eerste moslim die ruimtewandeling maakt
Astronaut Sultan Alneyadi, uit de Verenigde Arabische Emiraten, stapte vrijdag uit het International Space Station (ISS) voor een historische ruimtewandeling.


Kritiek op Duitse kinderbescherming voor weghalen moslimjongere
Duitse autoriteiten krijgen momenteel zware kritiek vanwege een video waarin te zien is hoe een kind uit een islamitisch gezin met geweld wordt weggehaald uit huis.


Turken buiten Turkije kunnen stemmen voor verkiezingen
Turkse Nederlanders kunnen sinds afgelopen vrijdag hun stem uitbrengen voor de Turkse verkiezingen, van over twee weken.


Nederland krijgt islamitisch museum
Het IXC (Islam Experience Centre) is het eerste islamitische museum dat in Nederland haar deuren zal openen.