Imam Hassan Iquioussen, die recent Frankrijk uitgezet zou worden vanwege diverse aantijgingen, blijkt in een Belgisch uitzetcentrum te verkeren.
Hij zit daar in afwachting van zijn uitzetting. Dat meldt de staatssecretaris voor Asiel en Migratie, Nicole de Moor.
Nadat Frankrijk de imam had uitgewezen naar Marokko, zijn geboorteland, sloeg deze op de vlucht. Omdat de Fransen echter een Europees aanhoudingsbevel hadden uitgevaardigd, werd de heer Iquioussen in oktober alsnog opgepakt, nu in het Belgische Bergen. Hij dient ook België te verlaten maar heeft te kennen gegeven niet vrijwillig naar Marokko te willen terugkeren.
Frankrijk vraagt om zijn uitlevering en zal hem desnoods zelf overdragen aan de Marokkaanse autoriteiten, aldus een woordvoerder.
Imam Iquioussen kreeg destijds te horen dat hij Frankrijk diende te verlaten, onder meer vanwege zijn vermeende verbondenheid met de Moslimbroederschap, het aanzetten tot (volgens Frankrijk) ’een soort van separatisme’, het voeden van ‘complotten over islamofobie’ en antisemitisme.
Lees ook deze artikelen over Islamofobie

Moslimorganisatie sleept overheid voor rechter: onterecht in Spaanse gevangenis
De Nederlandse organisatie Muslim Rights Watch heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse overheid vanwege een Tilburgse moslim die al meer dan zes weken onschuldig vastzit in Spanje op verdenking van terrorisme.

Scholen sturen meisjes naar huis door Frans abaya-verbod
Franse openbare scholen hebben tientallen meisjes naar huis gestuurd op de eerste schooldag omdat ze weigerden hun abaya’s te verwisselen voor kleding die wel is toegestaan.

Pegida wil Koran verbranden voor Turkse ambassade
Pegida, de anti-islamorganisatie die bekend staat om haar haatacties en mistroostige manier van demonstreren, heeft aangekondigd vandaag een Koran te willen verbranden voor de Turkse ambassade in Den Haag.

Zwemmen in boerkini ‘verboden’ op Noord-Italiaans strand
Een groep moslima’s in Noordoost-Italië mocht afgelopen maandag niet zwemmen in hun boerkini-badpakken, aldus diverse Italiaanse media.

Duitse moskeeën ontvangen dreigbrief
De Duitse Justitie doet momenteel onderzoek naar de afzender van dreigbrieven aan verschillende moskeeën.

Onderzoek: Britse moslims gediscrimineerd door banken
Uit onderzoek blijkt dat Britse moslims ‘onevenredig vaak’ te maken hebben met het geweigerd worden van bankdiensten en het sluiten van hun bankrekeningen “zonder adequate transparantie”.

Moskeeen schrijven brief aan Kamervoorzitter over buitenlandse beïnvloeding parlement
Het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels – de K7/MPO – waar meer dan 200 moskeeën deel van uit maken, hebben Kamervoorzitter Vera Bergkamp middels een brief gevraagd actie te ondernemen naar aanleiding van de recente onthullingen door NRC Handelsblad inzake de ongewenste buitenlandse invloed vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) op ons parlement en het regeringsbeleid.

België roept ambassadeur VAE op matje
België heeft de ambassadeur van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) in Brussel ontboden wegens de betrokkenheid van de Golfstaat bij een lastercampagne om minstens 1.

Marokko roept ambassadeur Zweden terug na Koranverbranding
Marokko heeft woensdag zijn ambassadeur in Zweden teruggeroepen nadat een man toestemming kreeg van de Zweedse autoriteiten om een Koran te verscheuren en te verbranden voor de deur de centrale moskee van Stockholm.

Minister Dennis Wiersma stapt op na zoveelste misstap
Minister Dennis Wiersma treedt af nadat er opnieuw ophef is ontstaan over zijn instabiele gedrag.