De aanstelling van Nasrah Habiballah als nieuwe NOS-correspondent in “Israël en de Palestijnse gebieden” heeft heeft geleid tot een lawine van racistische en seksistische berichten.
Op Twitter wordt haar onafhankelijkheid in twijfel getrokken vanwege haar naam en culturele achtergrond. Critici, die met name lijken te bestaan uit rechtse pro-Israël lieden, stellen dat ze als moslim te eenzijdig zal zijn in haar verslaglegging. Deze kritiek wordt veelel gecombineerd met seksistische scheldkanonades.
De NOS-redactie heeft de negatieve commentaren naar buiten gebracht omdat zij dergelijke reacties niet wil normaliseren en niet wil negeren. ‘Het is volstrekt onaanvaardbaar dat onze collega op basis van haar achternaam wordt veroordeeld, of zelfs onterecht wordt beschuldigd. Laat journalisten gewoon hun werk doen, en beoordeel dat op een normale manier’, aldus hoofdredacteur mevrouw Haan.
De Rotterdamse Nasrah Habiballah heeft na haar opleiding journalistiek zowel in Israël als de Palestina gewerkt en gestudeerd en heeft een groot netwerk in de regio.
Lees ook deze artikelen over Islamofobie

Hui-moslims China verzetten zich tegen sloop moskee
Duizenden Hui-moslims in de provincie Yunnan (Zuidwest-China) zijn afgelopen weekend samengekomen om hun 13e-eeuwse moskee te beschermen tegen sloopplannen van het communistische regime.

MSM wakkert haat jegens moslims aan
De prominente Britse onderzoeksjournalist Peter Oborne beschuldigt in zijn recente werk de mainstream media ervan vijandig te zijn tegenover moslims, berichtgeving over hen te vervormen en daarmee haat jegens de islam aan te wakkeren.

Islamofobie in Zuid-Korea: varkenshoofden, scheldpartijen en bedreigingen
Een conflict over de renovatie van een moskee in Daegu, Zuid-Korea, heeft geleid tot virulente islamofobie en groeiende spanningen in het land.

Steun Aboukhlal na weigering LHBTI-campagne
Zakaria Aboukhlal maakte geen deel uit van de selectie van Toulouse tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Nantes (0-0) afgelopen zondag.

Nederlandse moslims onterecht op Amerikaanse terreurlijst
Tientallen Nederlandse moslims worden zonder duidelijke redenen als potentiële terroristen gezien en staan op een Amerikaanse terreurlijst.

Moslimburgemeester New Jersey onterecht op terreurlijst
Mohamed Khairullah, burgemeester van een stad in de staat New Jersey, maakt onterecht deel uit van een zogeheten ‘terreurlijst’.

India wereldwijd nr.1 anti-islamposts social media
Een recent onderzoeksrapport toont aan dat islamofobie op sociale media een groeiend probleem is.

Einde cultuur islamitische Uyghuren in zicht
Er is sprake van culturele genocide op de Oeigoeren in Xinjiang, aldus PhD-kandidaat Elke Spiessens, die aan de Universiteit Leiden onderzoek deed naar islamitisch onderwijs in China.

VN-klacht moslims tegen Nederlandse staat
Moslims die door de Parlementaire Onderzoekscommissie Ongewenste Buitenlandse Invloed (POCOB) zijn verhoord als verdachten, stappen onder begeleiding van Stichting Ummah Project naar de VN-mensenrechtencommissie om hun recht te halen.

Moslima krijgt schadevergoeding na discriminatie
Een moslima die tijdens de sollicitatieprocedure om kleuterleidster te worden, onder druk werd gezet om haar hoofddoek af te doen en uiteindelijk ook de opleidingsplaats niet kreeg, heeft in Oostenrijk een schadevergoeding van €2.