Muna el-Kurd en Mohammed El-Kurd zijn opgenomen in de lijst met 100 meest invloedrijke mensen ter wereld. TIMES stelt deze lijst jaarlijks op.
Toen de bezettende staat Israel dit jaar de uithuisplaatsing van vele families in de Palestijnse wijk Sheikh Jarrah wenste te realiseren, wisten Muna en Mohammed een wereldwijde anti-campagne op te zetten via social media.
Ook de aanvallen op Palestina waarbij vele Palestijnse burgers omkwamen, werden door Muna en Mohammed blootgelegd. De wereld kreeg daardoor een enorm scherp beeld van de situatie aldaar.
De social media campagnes van de broer en zus waren zo effectief dat Israel daardoor internationaal onder grote druk kwam te staan.
Muna en Mohammed worden in Palestina en daarbuiten veelvuldig geroemd om hun heldhaftigheid, welbespraaktheid en moed om op te staan tegen het onrecht dat de Palestijnen wordt aangedaan.
Lees ook deze artikelen over
Telegraaf wijzigt opruiende titel van artikel na klachten MRWN
De Telegraaf had onlangs opnieuw de moslimgemeenschap in Nederland in het vizier met haar polariserende berichtgeving.
Eerste details over mogelijke Gaza-deal
Israëlische media, waaronder The Times of Israel, The Jerusalem Post en Haaretz, hebben details onthuld over een mogelijke overeenkomst tussen de zionistische staat en Hamas.
Polen: Netanyahu wordt niet opgepakt
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoeft niet te vrezen voor arrestatie als hij Polen bezoekt.
Israëlische defensie-commissie: “voorbereiden op oorlog met Turkije”
De zogeheten Nagel-commissie, ingesteld door de regering Netanyahu, waarschuwt dat de ambities van Turkije om haar invloed te vergroten, kunnen leiden tot verhoogde spanningen met Israël, mogelijk zelfs uitmondend in een conflict.
Zwitsers ‘boerkaverbod’ van kracht sinds 1 januari
Iedereen die in het openbaar een ‘boerka of niqaab’ draagt, riskeert een boete van 1.
Vermiste Ahmed uit Amersfoort levenloos gevonden
De vermiste Ahmed uit Amersfoort is donderdagochtend levenloos aangetroffen in het bosgebied Klein Zwitserland.
Israël vernietigt ook laatste ziekenhuis in Noord-Gaza
Israël heeft na de eerdere verwoesting van een groot deel van de infrastructuur, nu ook het laatste operationele ziekenhuis van Noord-Gaza afgebrand.
Initiatief: Geen premie voor genocide
Een nieuw initiatief roept consumenten op om actie te ondernemen tegen zorgverzekeraars en financiële instellingen die bijdragen aan mensenrechtenschendingen.
Brede steun zoekactie vermiste Ahmed Oulad Sedik
Vrijdagavond is in Ede een grootschalige zoekactie gestart naar de vermiste Ahmed Oulad Sedik.
Vijf journalisten vermoord door Israëlische luchtaanval Gaza
Bij een luchtaanval door de zionistische bezettingsmacht in Centraal-Gaza zijn vijf journalisten vermoord, meldt nieuwszender Al Jazeera.