Deze week zijn verschillende terroristische aanvallen uitgevoerd op moslims in Canada.
Afgelopen woensdag zijn twee islamitische zussen aangevallen in Edmonton (Canada). Gisterochtend is een moslim diverse malen gestoken vanwege zijn islamitische identiteit.
Bij de eerste aanval werden de zussen naar de grond gewerkt, waarbij één zus bewusteloos raakte. De dader legde een mes op de keel van de andere zus, trok aan hun hijab en schold ze uit. Enkel en alleen omdat ze islamitisch zijn.
Gisteren werd opnieuw een moslim aangevallen, enkel om zijn islamitische identiteit. De 32-jarige Muhammad Kashif maakte een ochtendwandeling in zijn islamitische gewaad. Eén van de daders viel hem van achteren aan en stak hem in zijn rug.
Toen het slachtoffer op de grond lag, riepen de daders ,,Waarom draag je deze jurk? Waarom ben je hier? Ga terug naar je land. Ik haat moslims. En waarom heb je deze baard?”. Daaropvolgend sneden de daders zijn baard af. Het slachtoffer liep meerdere steekwonden op, maar verkeert buiten levensgevaar.
Begin juni werden vier moslims uit een familie opzettelijk doodgereden door een 20-jarige Canadees. In de maanden daarvoor hebben zich diverse andere terroristische aanvallen op moslims voorgedaan.
Het valt op dat de Nederlandse media bijzonder weinig aandacht besteden aan de gebeurtenissen van deze week.
Lees ook deze artikelen over Islamofobie

Hindutva-bende vermoordt geestelijk gehandicapte moslim
Afgelopen dinsdag in India werd eens te meer het extreme en gewelddadige karakter van de hindutva-beweging getoond.

Moslimorganisatie sleept overheid voor rechter: onterecht in Spaanse gevangenis
De Nederlandse organisatie Muslim Rights Watch heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse overheid vanwege een Tilburgse moslim die al meer dan zes weken onschuldig vastzit in Spanje op verdenking van terrorisme.

Scholen sturen meisjes naar huis door Frans abaya-verbod
Franse openbare scholen hebben tientallen meisjes naar huis gestuurd op de eerste schooldag omdat ze weigerden hun abaya’s te verwisselen voor kleding die wel is toegestaan.

Pegida wil Koran verbranden voor Turkse ambassade
Pegida, de anti-islamorganisatie die bekend staat om haar haatacties en mistroostige manier van demonstreren, heeft aangekondigd vandaag een Koran te willen verbranden voor de Turkse ambassade in Den Haag.

Zwemmen in boerkini ‘verboden’ op Noord-Italiaans strand
Een groep moslima’s in Noordoost-Italië mocht afgelopen maandag niet zwemmen in hun boerkini-badpakken, aldus diverse Italiaanse media.

Duitse moskeeën ontvangen dreigbrief
De Duitse Justitie doet momenteel onderzoek naar de afzender van dreigbrieven aan verschillende moskeeën.

Onderzoek: Britse moslims gediscrimineerd door banken
Uit onderzoek blijkt dat Britse moslims ‘onevenredig vaak’ te maken hebben met het geweigerd worden van bankdiensten en het sluiten van hun bankrekeningen “zonder adequate transparantie”.

Moskeeen schrijven brief aan Kamervoorzitter over buitenlandse beïnvloeding parlement
Het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels – de K7/MPO – waar meer dan 200 moskeeën deel van uit maken, hebben Kamervoorzitter Vera Bergkamp middels een brief gevraagd actie te ondernemen naar aanleiding van de recente onthullingen door NRC Handelsblad inzake de ongewenste buitenlandse invloed vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) op ons parlement en het regeringsbeleid.

België roept ambassadeur VAE op matje
België heeft de ambassadeur van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) in Brussel ontboden wegens de betrokkenheid van de Golfstaat bij een lastercampagne om minstens 1.

Marokko roept ambassadeur Zweden terug na Koranverbranding
Marokko heeft woensdag zijn ambassadeur in Zweden teruggeroepen nadat een man toestemming kreeg van de Zweedse autoriteiten om een Koran te verscheuren en te verbranden voor de deur de centrale moskee van Stockholm.