Khabane Lame, beter bekend als Khaby Lame, is wereldwijd de meest gevolgde persoon op TikTok.
Hij heeft liefst 162 miljoen volgers. Onlangs maakte deze sociale mediaster bekend dat hij de Umrah heeft verricht.
Bij een afbeelding, waarop hij te zien is naast de Kaäba, plaatste hij een prachtig en persoonlijk bijschrift:
“Ik wil alleen maar zeggen, Alhamdulillah. God heeft me alles gegeven, en vooral de kracht om door te gaan en in mijn dromen te geloven. Ik heb veel problemen in het leven gehad, en toen alles onmogelijk leek, hield mijn geloof me staande. Dank u, Allah, dat u mijn enige hoop bent.”
Uit de comments blijkt dat velen niet wisten dat Khabane moslim is. Dit gegeven maakt zijn post ook belangrijk vanwege het mogelijke dawah-werk (het delen van / uitnodigen tot de boodschap van islam) dat er vanuit gaat.
Lees ook deze artikelen over actueel
Moskeekoepels overwegen stappen tegen De Telegraaf
De samenwerkende regionale moskeekoepels, bekend als de K9, overwegen juridische stappen tegen dagblad De Telegraaf vanwege een vermeende anti-moslimhetze.
Vreugde in Gaza-steden na nieuws over naderend staakt-het-vuren
In de steden van de Gazastrook heerst een sfeer van vreugde en opluchting na berichten over een mogelijke overeenkomst voor een staakt-het-vuren en een gevangenenruil tussen de betrokken partijen.
Telegraaf wijzigt opruiende titel van artikel na klachten MRWN
De Telegraaf had onlangs opnieuw de moslimgemeenschap in Nederland in het vizier met haar polariserende berichtgeving.
Eerste details over mogelijke Gaza-deal
Israëlische media, waaronder The Times of Israel, The Jerusalem Post en Haaretz, hebben details onthuld over een mogelijke overeenkomst tussen de zionistische staat en Hamas.
Polen: Netanyahu wordt niet opgepakt
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoeft niet te vrezen voor arrestatie als hij Polen bezoekt.
Israëlische defensie-commissie: “voorbereiden op oorlog met Turkije”
De zogeheten Nagel-commissie, ingesteld door de regering Netanyahu, waarschuwt dat de ambities van Turkije om haar invloed te vergroten, kunnen leiden tot verhoogde spanningen met Israël, mogelijk zelfs uitmondend in een conflict.
Zwitsers ‘boerkaverbod’ van kracht sinds 1 januari
Iedereen die in het openbaar een ‘boerka of niqaab’ draagt, riskeert een boete van 1.
Vermiste Ahmed uit Amersfoort levenloos gevonden
De vermiste Ahmed uit Amersfoort is donderdagochtend levenloos aangetroffen in het bosgebied Klein Zwitserland.
Israël vernietigt ook laatste ziekenhuis in Noord-Gaza
Israël heeft na de eerdere verwoesting van een groot deel van de infrastructuur, nu ook het laatste operationele ziekenhuis van Noord-Gaza afgebrand.
Initiatief: Geen premie voor genocide
Een nieuw initiatief roept consumenten op om actie te ondernemen tegen zorgverzekeraars en financiële instellingen die bijdragen aan mensenrechtenschendingen.