actueel

Crematie eenzame Soedanees voorkomen door oplettende moslimjongere

Redactie
20 december 2024 om 19:39
Leestijd 1 minuut
Array

De geplande crematie van Ahmed Mohamedain (83), een eenzame Soedanese moslim uit Utrecht, werd op het laatste moment voorkomen dankzij een oplettende moslimjongen uit dezelfde flat. Het verbranden van overledenen is verboden in de islam.

Aisha Pijnenburg, mede-oprichtster van Islamitische Uitvaartzorg Amanah, wist samen met de Utrechtse moslimgemeenschap snel een begrafenis te organiseren.

Via crowdfunding werd in enkele uren €6.500 opgehaald, wat een tijdelijke rustplaats in Arnhem mogelijk maakte, omdat een graf in Utrecht te duur was en Ahmed geen nabestaanden had.

De situatie kwam aan het licht toen de oplettende jongen op een rouwkaart las dat Ahmed zou worden gecremeerd. Ondanks de korte tijdsdruk werd de begrafenis precies op tijd geregeld. Deze gebeurtenis werpt vragen op over hoe de wensen van overledenen zonder nabestaanden worden vastgesteld.

Pijnenburg benadrukt de collectieve verantwoordelijkheid binnen de moslimgemeenschap om een islamitische begrafenis te waarborgen voor eenzame overledenen.


Lees ook deze artikelen over actueel

Moskeekoepels overwegen stappen tegen De Telegraaf
Moskeekoepels overwegen stappen tegen De Telegraaf

De samenwerkende regionale moskeekoepels, bekend als de K9, overwegen juridische stappen tegen dagblad De Telegraaf vanwege een vermeende anti-moslimhetze.

 19 januari 2025
Vreugde in Gaza-steden na nieuws over naderend staakt-het-vuren
Vreugde in Gaza-steden na nieuws over naderend staakt-het-vuren

In de steden van de Gazastrook heerst een sfeer van vreugde en opluchting na berichten over een mogelijke overeenkomst voor een staakt-het-vuren en een gevangenenruil tussen de betrokken partijen.

 15 januari 2025
Telegraaf wijzigt opruiende titel van artikel na klachten MRWN
Telegraaf wijzigt opruiende titel van artikel na klachten MRWN

De Telegraaf had onlangs opnieuw de moslimgemeenschap in Nederland in het vizier met haar polariserende berichtgeving.

 
Eerste details over mogelijke Gaza-deal
Eerste details over mogelijke Gaza-deal

Israëlische media, waaronder The Times of Israel, The Jerusalem Post en Haaretz, hebben details onthuld over een mogelijke overeenkomst tussen de zionistische staat en Hamas.

 14 januari 2025
Polen: Netanyahu wordt niet opgepakt
Polen: Netanyahu wordt niet opgepakt

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoeft niet te vrezen voor arrestatie als hij Polen bezoekt.

 10 januari 2025
Israëlische defensie-commissie: “voorbereiden op oorlog met Turkije”
Israëlische defensie-commissie: “voorbereiden op oorlog met Turkije”

De zogeheten Nagel-commissie, ingesteld door de regering Netanyahu, waarschuwt dat de ambities van Turkije om haar invloed te vergroten, kunnen leiden tot verhoogde spanningen met Israël, mogelijk zelfs uitmondend in een conflict.

 8 januari 2025
Zwitsers ‘boerkaverbod’ van kracht sinds 1 januari
Zwitsers ‘boerkaverbod’ van kracht sinds 1 januari

Iedereen die in het openbaar een ‘boerka of niqaab’ draagt, riskeert een boete van 1.

 4 januari 2025
Vermiste Ahmed uit Amersfoort levenloos gevonden
Vermiste Ahmed uit Amersfoort levenloos gevonden

De vermiste Ahmed uit Amersfoort is donderdagochtend levenloos aangetroffen in het bosgebied Klein Zwitserland.

 2 januari 2025
Israël vernietigt ook laatste ziekenhuis in Noord-Gaza
Israël vernietigt ook laatste ziekenhuis in Noord-Gaza

Israël heeft na de eerdere verwoesting van een groot deel van de infrastructuur, nu ook het laatste operationele ziekenhuis van Noord-Gaza afgebrand.

 1 januari 2025
Initiatief: Geen premie voor genocide
Initiatief: Geen premie voor genocide

Een nieuw initiatief roept consumenten op om actie te ondernemen tegen zorgverzekeraars en financiële instellingen die bijdragen aan mensenrechtenschendingen.

 31 december 2024

Word Lid
Colofon © 2025