Netflix is onder vuur komen te liggen na het verwijderen van 19 films uit de zogeheten “Palestina-categorie”.
In oktober merkten gebruikers op dat een groot aantal Palestijnse films en documentaires niet langer beschikbaar was op het streamingplatform. Dit leidde tot vragen over de mogelijke invloed van pro-Israëlische groepen die Netflix onder druk zouden hebben gezet om de content te verwijderen.
De mensenrechtenorganisatie Freedom Forward reageerde verontwaardigd en stelde: “Netflix heeft bijna al zijn Palestijnse films verwijderd. Wij zijn diep bezorgd over het feit dat Netflix door het verwijderen van vrijwel zijn gehele bibliotheek aan Palestijnse films, de Palestijnse stemmen verder marginaliseert. Juist op een moment dat meer dan twee miljoen Palestijnen in Gaza worden blootgesteld aan extreem en onnodig geweld door het Israëlische leger.”
Netflix reageerde door te verklaren dat de betreffende collectie, bestaande uit 32 films, in oktober 2021 werd gelanceerd als onderdeel van een driejarige licentieovereenkomst. “Die licenties zijn inmiddels verlopen”, aldus een Netflix-woordvoerder.
Deze verklaring roept echter vragen op. Licenties kunnen immers probleemloos verlengd worden. Iets dat ook vaker gebeurt. “Veel waarschijnlijker is het dat Netflix is gezwicht voor de druk vanuit anti-Palestijnse hoek”, aldus Freedom Forward.
De organisatie wijst erop dat de zionistische lobby al direct in oktober 2021 een campagne startte tegen de collectie, toen Netflix de films toevoegde. De Times of Israel meldde destijds dat ‘Im Tirtzu’, een extreem-zionistische mediamonitor, kritiek uitte op de “Palestinian Stories”-collectie van Netflix. Men beweerde dat een groot aantal regisseurs van de films anti-Israël waren en opriepen tot een boycot van de zionistische staat.
Freedom Forward is inmiddels een handtekeningenactie begonnen om Netflix te bewegen de Palestijnse films terug te zetten.
Lees ook deze artikelen over actueel

Mensenrechtenschendingen in Palestina
Francesca Albanese is namens de Verenigde Naties speciaal rapporteur voor bezet Palestijns gebied.



Moskeekoepels: Hoofddoekverbod voor BOA’s juridisch onhoudbaar
De samenwerkende moskeekoepels (K9) maken ernstig bezwaar tegen het voorstel van de minister van Justitie en Veiligheid om buitengewoon opsporingsambtenaren (BOA’s) te verbieden zichtbare religieuze uitingen, zoals een hoofddoek, te dragen.



Israëlische soldaat schuldig bevonden aan martelen Palestijnen
Een Israëlische soldaat, Israel Hajabi (25), is veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf wegens het ernstig mishandelen van Palestijnse gevangenen uit Gaza.


Kabinet start zoveelste Nederlandstalige imamopleiding
Het kabinet is van mening dat de integratie van moslims, wat dat ook mag betekenen, niet is gelukt.


Van Zara tot Apple: grote merken buiten Oeigoeren uit
Recente onderzoeken wijzen uit dat tienduizenden Oeigoeren in China onder dwang tewerkgesteld worden in fabrieken die producten leveren aan internationale merken.


Trump: alle Palestijnen uit Gaza weg
De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn visie gegeven op de toekomst van de Gazastrook en het Palestijnse volk.


Gemeente Almere schond grondrechten moslims door spionage
De Ombudsman Metropool Amsterdam heeft geconcludeerd dat de gemeente Almere ernstig nalatig is geweest in het beschermen van de grondrechten van de moslimgemeenschap.


Zweedse Koranverbrander vermoord
In de Zweedse stad Södertälje, ten zuidwesten van Stockholm, is gisteravond de man doodgeschoten die in 2023 wereldwijd opzien baarde door zijn openbare koranverbrandingen.


Politie doet inval bij Joodse pedo-sekte
Deze week is de rechtszaak begonnen tegen de ultraorthodoxe joodse groepering Lev Tahor.


Anti-joodse aanval blijkt compleet verzonnen
Uit onderzoek van de Franse krant Le Parisien blijkt dat Nancy S.