De Israëlische legerleider, generaal Halevi, heeft aangekondigd dat de aanvallen op Libanon zullen worden geïntensiveerd. “We kunnen het ons niet veroorloven Hezbollah rust te gunnen,” verklaarde hij in een persbericht.
Volgens de Israëlische bezettingsmacht is inmiddels de “tweede aanvalsgolf” voltooid, waarbij onder andere wapendepots en andere strategische doelen van Hezbollah zouden zijn aangevallen. In reactie daarop heeft Hezbollah raketten afgevuurd op het noorden van de zionistische staat.
De situatie in Zuid-Libanon is echter ernstig. Sinds de aanvallen die Israël gisteren begon, heeft de Libanese regering bekendgemaakt dat er liefst 558 doden zijn gevallen, waaronder 50 kinderen en 94 vrouwen. Daarnaast zijn meer dan 1800 mensen gewond geraakt door de bombardementen. De humanitaire situatie in het gebied blijft zorgwekkend.
Lees ook deze artikelen over actueel
Telegraaf wijzigt opruiende titel van artikel na klachten MRWN
De Telegraaf had onlangs opnieuw de moslimgemeenschap in Nederland in het vizier met haar polariserende berichtgeving.
Eerste details over mogelijke Gaza-deal
Israëlische media, waaronder The Times of Israel, The Jerusalem Post en Haaretz, hebben details onthuld over een mogelijke overeenkomst tussen de zionistische staat en Hamas.
Polen: Netanyahu wordt niet opgepakt
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoeft niet te vrezen voor arrestatie als hij Polen bezoekt.
Israëlische defensie-commissie: “voorbereiden op oorlog met Turkije”
De zogeheten Nagel-commissie, ingesteld door de regering Netanyahu, waarschuwt dat de ambities van Turkije om haar invloed te vergroten, kunnen leiden tot verhoogde spanningen met Israël, mogelijk zelfs uitmondend in een conflict.
Zwitsers ‘boerkaverbod’ van kracht sinds 1 januari
Iedereen die in het openbaar een ‘boerka of niqaab’ draagt, riskeert een boete van 1.
Vermiste Ahmed uit Amersfoort levenloos gevonden
De vermiste Ahmed uit Amersfoort is donderdagochtend levenloos aangetroffen in het bosgebied Klein Zwitserland.
Israël vernietigt ook laatste ziekenhuis in Noord-Gaza
Israël heeft na de eerdere verwoesting van een groot deel van de infrastructuur, nu ook het laatste operationele ziekenhuis van Noord-Gaza afgebrand.
Initiatief: Geen premie voor genocide
Een nieuw initiatief roept consumenten op om actie te ondernemen tegen zorgverzekeraars en financiële instellingen die bijdragen aan mensenrechtenschendingen.
Brede steun zoekactie vermiste Ahmed Oulad Sedik
Vrijdagavond is in Ede een grootschalige zoekactie gestart naar de vermiste Ahmed Oulad Sedik.
Vijf journalisten vermoord door Israëlische luchtaanval Gaza
Bij een luchtaanval door de zionistische bezettingsmacht in Centraal-Gaza zijn vijf journalisten vermoord, meldt nieuwszender Al Jazeera.