Steven Eisman, de investeerder die bekendheid verwierf door te speculeren op de ineenstorting van de Amerikaanse huizenmarkt en daar aanzienlijke winst uit haalde, is door zijn werkgever Neuberger Berman op non-actief gesteld.
Aanleiding hiervoor zijn controversiële uitspraken die hij via sociale media deed over het conflict in Gaza.
Eisman reageerde op X (voorheen Twitter) op een bericht waarin werd gesuggereerd dat de wereld zwijgt over de gebeurtenissen in Gaza. Zijn reactie luidde: “Je maakt zeker een grapje. We zwijgen niet. We vieren het.” Deze uitspraak leidde tot veel kritiek.
Kort daarna verklaarde Eisman – op ongeloofwaardige wijze, dat zijn reactie “een vergissing” was en dat hij eigenlijk had willen reageren op de acties van Israël tegen Hezbollah in Libanon. Zijn X-account is sindsdien verwijderd.
Neuberger Berman, het beleggingskantoor waar Eisman werkzaam was, distantieerde zich nadrukkelijk van zijn uitspraken. Een woordvoerder verklaarde: “Hoewel de heer Eisman heeft toegegeven dat hij de inhoud van het bericht waarop hij reageerde verkeerd had geïnterpreteerd, waren zijn handelingen op sociale media onverantwoord en onaanvaardbaar.”
Eisman verwierf internationale bekendheid tijdens de financiële crisis van 2007-2008. Hij voorspelde dat de Amerikaanse huizenmarkt zou instorten doordat veel huiseigenaren hun hypotheken niet konden afbetalen. Deze vooruitziende blik leverde hem aanzienlijke financiële winst op, en hij werd een prominente figuur in de beleggingswereld.
Lees ook deze artikelen over Actueel
Moslims maken opmars in de literatuur
Steeds meer jonge moslims weten hun weg te vinden in de wereld van literatuur en dragen met hun boeken bij aan belangrijke maatschappelijke en intellectuele discussies.
Moskeekoepels overwegen stappen tegen De Telegraaf
De samenwerkende regionale moskeekoepels, bekend als de K9, overwegen juridische stappen tegen dagblad De Telegraaf vanwege een vermeende anti-moslimhetze.
Vreugde in Gaza-steden na nieuws over naderend staakt-het-vuren
In de steden van de Gazastrook heerst een sfeer van vreugde en opluchting na berichten over een mogelijke overeenkomst voor een staakt-het-vuren en een gevangenenruil tussen de betrokken partijen.
Telegraaf wijzigt opruiende titel van artikel na klachten MRWN
De Telegraaf had onlangs opnieuw de moslimgemeenschap in Nederland in het vizier met haar polariserende berichtgeving.
Eerste details over mogelijke Gaza-deal
Israëlische media, waaronder The Times of Israel, The Jerusalem Post en Haaretz, hebben details onthuld over een mogelijke overeenkomst tussen de zionistische staat en Hamas.
Polen: Netanyahu wordt niet opgepakt
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoeft niet te vrezen voor arrestatie als hij Polen bezoekt.
Israëlische defensie-commissie: “voorbereiden op oorlog met Turkije”
De zogeheten Nagel-commissie, ingesteld door de regering Netanyahu, waarschuwt dat de ambities van Turkije om haar invloed te vergroten, kunnen leiden tot verhoogde spanningen met Israël, mogelijk zelfs uitmondend in een conflict.
Zwitsers ‘boerkaverbod’ van kracht sinds 1 januari
Iedereen die in het openbaar een ‘boerka of niqaab’ draagt, riskeert een boete van 1.
Vermiste Ahmed uit Amersfoort levenloos gevonden
De vermiste Ahmed uit Amersfoort is donderdagochtend levenloos aangetroffen in het bosgebied Klein Zwitserland.
Israël vernietigt ook laatste ziekenhuis in Noord-Gaza
Israël heeft na de eerdere verwoesting van een groot deel van de infrastructuur, nu ook het laatste operationele ziekenhuis van Noord-Gaza afgebrand.